Hybrid Breathers


Technologie Hybridních zavzdušňovacích filtrů

Co odlišuje filtry Hydroguard a Ventguard, je mechanismus „kontrolovaného dýchání“. Ventily zajistí mírný přetlak, který umožní kontrolované dýchání bez nahromadění přílišného tlaku. Systém dýchá jedině tehdy, je-li k tomu donucen. Pak se vzduch čistí a suší, před tím, než je zaveden do systému, což zajišťuje čistý a suchý vrchní díl. Tento kontrolní mechanismus rovněž zabraňuje předčasnému nasycení silikagelu a prodlužuje životnost zavzdušňovacího filtru, což je problém standardních zavzdušňovacích filtrů v extrémně vlhkém prostředí.

Metody instalace hybridních zavzdušňovacích filtrů

Des-Case hybridní filtry by měly být instalovány vertikálně, jsou zkonstruovány pro instalaci na většinu zařízení bez ohledu na umístění. Pro instalaci ve stísněných prostorech nabízí Des-Case příslušenství pro vzdálenou montáž. Vzhledem k samo-nastavitelnému provedení, hybridní zavzdušňovací filtry mohou být nainstalovány na horké i studené systémy. Doporučujeme pravidelnou vizuální kontrolu zpětných ventilů u všech hybridních modelů.

Zavzdušňovací filtry


Klikněte sem pro stažení produktového listu v tiskové podobě.

Patentovaný Hydroguard™ hybridní zavzdušňovací filtr je ideální řešení pro správu olejů v:

 • Provozech využívající oplachy
 • Náročné aplikace s nepřetržitým provozem
 • Aplikace, ve kterých může membrána filtru udržovat uzavřený systém
 • Prostředí s vysokou vzdušnou vlhkostí, kde jsou zvýšené výskyty poruch převodovek a olejů kvůli pronikání vlhkosti
 • Nízko-průtokové aplikace
 • Provozy s vysokou vzdušnou vlhkostí

Jak to funguje

Jak vlhký, kontaminovaný vzduch prochází přes filtrační jednotku, 3 mikronový polyesterový filtr odstraní pevné částice nečistot a barvu-měnící silikagel odejme vlhkost. Měchýř na zavzdušňovacím filtru HydroguardTM poskytuje prostor pro vzduch k rozpínání a smršťování v důsledku teplotních změn během ustálených operací. Když je vzduch vytlačen z vrchní části filtru, měchýř se nafoukne a pěnová vrstva zabrání olejové mlze kontaminovat silikagel nebo vstoupit do okolní atmosféry. Jakmile se měchýř naplní vzduchem, vznikne přetlak, otevřou se zpětné ventily a tlak se vyrovná. Hydrofilní činidlo se částečně vysouší čistým vzduchem jdoucím z filtru.

Modely HYDROGUARD™

HydroguardTM hybridní zavzdušňovací filtry pracují na principu roztažnosti a smršťování vzduchu v důsledku změny teploty. Závitové trubka lze snadno přizpůsobit jakékoli velikosti uzávěru nádrže. Níže naleznete informace o všech modelech hybridních zavzdušňovacích filtrů Hydroguard™.

Zavzdušňovací filtry


Klikněte sem pro stažení produktového listu v tiskové podobě.

Ventguard™ hybridní zavzdušňovací filtry jsou vybaveny zpětnými ventily, aby zabránily přetlaku nebo podtlaku uvnitř zařízení. Vnitřní zpětné ventily na Ventguard™ hybridních zavzdušňovacích filtrech prakticky izolují zařízení od okolních nečistot. Hybridní zavzdušňovací filtry Ventguard™ jsou ideální pro:

 • Omezená aplikace v provozech využívajících oplachy
 • Aplikace s nepravidelným cyklem
 • Aplikace, kde je expanzní prostor větší než může zvládnout Hydroguard™
 • Aplikace s nízkým průtokem vzduchu
 • Aplikace s vysokou vlhkostí vzduchu

Jak to funguje

Když je vlhký, kontaminovaný vzduch nasáván přes zavzdušňovací filtr, 3 mikronový polyesterový filtr zachytí pevné částice a barvu-měnící silikagel zachytí vlhkost. Když je vzduch vyloučen ze zásobníku se silikagelem, prochází přes pěnovou vrstvu, která zabrání olejové mlze znečistit silikagel nebo vstoupit do okolí. Každý zavzdušňovací filtr je vybaven pružným integrovaným trubkovým držákem a čirým, robustním polykarbonátovým krytem, který umožňuje snadnou kontrolu vysoce kontrastního silikagelu.

Modely VENTGUARD™

Zavzdušňovací filtry Ventguard™ přicházejí s celou řadou modelů, které můžeme snadno přizpůsobit jakémukoliv provozu. Prosím, podívejte se na tabulku níže, kde jsou detailní informace o jednotlivých modelech.